Živá hudba na svatbu - svatební kapela

Specifickou kategorií je živá hudba na svatbách, proto se zde o ní zmíníme trochu podrobněji.
Za celou éru naše kapela zahrála na řadě svatebních oslav (čtěte více o nás), proto máme s živou hudbou dostatek zkušeností a rádi se s vámi o ně podělíme. Pokud je to možné, nabízíme sjednání osobní schůzky před samotným konáním svatby, kde s vámi domluvíme podrobnosti a navrhneme nejlepší varianty místa pro kapelu, ideální hodinu začátku a délku hudební produkce, sólo pro novomanžele a další nezbytnosti. Zde dále uvádíme pár rad a zkušeností, které se vám mohou hodit pro vaši svatbu.

Kapela šitá na míru - obsazení

Abychom se na svatbě přizpůsobili Vašim možnostem a přáním, nabízíme tříčlennou a čtyřčlennou variantu kapely, nebo kombinaci živé hudby s diskotékou.

TRIWOLY - trio

Nejběžnější obsazení - 3 hudebníci s ozvučenímkytaraklávesové nástrojebicí

3W band

4 hudebníci s ozvučením a světly (pro svatby s větším prostorem)kytaryklávesové nástrojesaxofon/klarinetbicí

Kapela + DJ

Kombinace předchozích variant (s ozvučením) a diskotéky nebo reprodukované hudby podle Vašeho výběru.Po skončení našeho vystoupení se kytarista může bezprostředně stát DJem a začít Vám hrát další oblíbené hity. Výhodou je, že nemusíte oslovovat dalšího dodavatele a vše se zvládne na jednu hudební aparaturu. Dalším využitím je např. ozvučení svatebního obřadu či možnost reprodukované hudby v průběhu dne.
Ozvučení nebo diskotéku lze samozřejmě objednat i samostatně.

Začátek a délka hudební produkce na svatbě

Je dobré, když mezi slavnostní svatební hostinou a začátkem odpolední - večerní zábavy je časová prodleva. To aby hosté vstřebali lahodné pokrmy, seznámili se nebo pohovořili se všemi, které dlouho neviděli. Navíc kapela potřebuje nějaký čas na přípravu aparatury a nehodí se, aby se tato činnost prolínala s obědem či jiným programem. Většinou začínáme hrát mezi 17. a 18. hodinou, někdy ale i později. Program svatebního dne mívá leckdy zpoždění, takže není kam spěchat. Hosté si odpočinou a určitě se nebudou nudit. Je ale na vašem uvážení, kdy kapela začne svou hudební produkci.
Minimální délka vystoupení na svatbách jsou 4 hodiny s možností prodloužení - záleží jen na přání a chuti se bavit. Maximální počet hodin není omezen, průměrně hrajeme 7-8 hodin, ovšem nezřídka i déle. Ze zkušeností vyplývá, že vystoupení delší než 10 hodin bývá již náročné jak pro hosty, tak koneckonců i pro hudebníky.

Svatební sólo pro novomanžele

živá hudba na svatbu

Většinou si ženich s nevěstou chtějí zatančit svůj první novomanželský tanec, který zařazujeme někam na úvod našeho vystoupení. Není ale podmínkou, že to musí být hned první píseň, která zazní. Lépe je zařadit tento tanec například po první půlhodině, kapela se mezitím uvede pár písněmi a všichni se stihnou "rozkoukat".

Jako sólo nejčastěji hrajeme:
Wonderful World - Luis Armstrong
I Can't help fallin' in love - Elvis Presley
Perfect Day - Lou Reed

Pokud máte nějakou oblíbenou píseň mimo náš repertoár a pokud to bude v našich silách, časových možnostech a v dostatečném předstihu, nabízíme možnost tuto píseň nastudovat pro živou interpretaci nebo ji alespoň pustit v reprodukované podobě.

Svatební zvyky a doprovodný program

živá hudba na svatbu

Jsou to například hod kyticí, dražba nevěstina podvazku nebo rozpoznání partnerů podle poodhalené části těla. Všechny takové taškařice můžeme doplnit moderováním a hudebním doprovodem. Vítaným zpestřením je pak krátká prezentace fotografií z dětství a mládí novomanželů, doplněná o vtipný komentář. Není ale třeba zařazovat příliš mnoho těchto zvyků, protože to pak průběh svatby spíše narušuje. Zejména nedoporučujeme únos nevěsty, který je jen pro hrstku zúčastněných. Ostatní zůstanou osamoceni a může se dokonce stát, že únosem nevěsty svatba prakticky skončí a to je škoda.

Prostor a technické podmínky pro svatbu

Pamatujte na to, že kapela potřebuje přecejen nějaké místo. V našem případě je to prostor alespoň 3x3 metry, kde by také měla být v dosahu běžná zásuvka 230V (16A) a je příjemné, když si kapela může sednout ke stolu během pauzy. A také hosté by měli mít kde tančit. Provozovatelé restaurací mívají zkušenosti a rádi vám poradí, kam kapelu umístit. Ideální také je, aby živá hudba nebyla v jiné místnosti než kde je svatební tabule. Zábava by pak mohla váznout a hraje se "do zdi". Nejlepší je jeden kontinuální prostor.
Při akcích konaných pod širým nebem je třeba dodržet některé podmínky: místo s pevným a rovným podkladem, které je zastřešené a nejlépe zezadu a z boků zakryté kvůli větru. Zastřešení je nutné proti nepříznivému počasí, slunečnímu svitu i večerní rose. Dále je dobré brát ohled na okolí. Hlasitost živé hudby je vždy přiměřená, ale nejde ji ztlumit úplně. Také je velmi obtížné například na večerní dobu kapelu "přestěhovat" dovnitř, kde by tolik nerušila okolí - stěhování zabere dost času a celou svatbu to zdržuje. Je vždy dobré se předem v místě poradit s provozovatelem o této skutečnosti.

Živá hudba na svatbu - cena

Na svatebních hostinách hrajeme standardně v tříčlenném obsazení (podle přání je možné rozšířit tuto sestavu o saxofon). Cenu Vám rádi zašleme po vyplnění nezávazné poptávky v našem Kontaktním formuláři.

TOPlist